Darmowa dostawa na terenie Polski dla zamówień powyżej 300 zł.
Brak towaru

Bransoletka na gumce z agatem mszystym, hematytami, jaspisami, bronzytami i sodalitami

Dostępność: Produkt niedostępny
45.00
szt.
Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 48 godzin
Cena przesyłki:
15
  • Odbiór osobisty 0
  • Kurier InPost 15
  • Paczkomaty InPost 15

Bransoletka na gumce jubilerskiej z agatem mszystym, jaspisami, bronzytami i sodalitami w rozmiarze 6mm oraz hematytami w kształcie kostki.

 

Wewnętrzny obwód bransoletki: ok. 13 cm


AGAT to minerał wielu barw i odmian takich jak agat mszysty czy agat botswana. Agat mszysty to kamień półszlachetny i tak jak inne agaty jest on odmianą chalcedonu, jednak tym, co odróżnia go od innych agatów są  inkluzje zielonych minerałów tworzące włókna przypominające mech. Mimo swojej nazwy agat mszysty nie zawiera tej materii organicznej i zwykle jest on fragmentem zwietrzałych skał wulkanicznych. Od wieków jest on kojarzony z rodzącymi się przyjaźniami, także wierzy się, że sprzyja poczuciu więzi. Według wierzeń przynosi on szczęście i dodaje cierpliwości, a według starożytnych kultur leczy serca. Agat mszysty przywraca nas na łono natury, bez względu na to, jak daleko od niej się znajdujemy.


BRONZYT to wyjątkowy kamień, który przed wypolerowaniem i oszlifowaniem może nie wydawać się tak zachwycający jak niebieskie lub fioletowe kamienie. Na jego powierzchni po odpowiedniej obróbce można jednak zauważyć piękne, złote plamki czy nieregularne, rudawe wzory oraz metaliczny blask. Starożytni Rzymianie używali sproszkowanego bronzytu jako ochrony przed dezorientacją i chorobami psychicznymi, tworzyli też z niego amulety i przedmioty dekoracyjne. Bronzyt był również używany w średniowieczu do wzmacniania nerwów. Co ciekawe, nie każdy bronzyt pochodzi z Ziemi - niektóre meteoryty mogą posiadać jego śladowe ilości. Nazywany Kamieniem Uprzejmości promuje jednocześnie jasność i pewność myślenia i działania.  Wspiera podejmowanie właściwych decyzji, pomaga pielęgnować łagodną naturę w ludziach, sprawia, że będziemy mogli  pogodzić się ze swoimi myślami i uczuciami.


JASPIS to niepowtarzalny kamień o wielu wariantach i wzorach. Wśród starożytnych ludów brytyjskich i wschodnioeuropejskich jaspisy stanowiły ważny element rytuałów ochronnych. Nazywany matką wszystkich minerałów był najcenniejszym kamieniem starożytności. Miał duże znaczenie w chrześcijaństwie, robiono z niego amulety przynoszące szczęście, pieczęcie i rzeźby. Tradycyjnie jest uważany za kamień energii, witalności i dobrego samopoczucia. Jaspis jest najwyższym opiekunem, zapewniającym rozproszenie stresu i osiągnięcie spokoju duszy.

 

SODALIT to kamień rzadki, nieznany, wyjątkowy. Mimo że oficjalnie sodalit został odkryty w XIX wieku, istnieją niepodważalne archeologiczne dowody na to, że sodalit był wysoko ceniony w starożytnej Ameryce Południowej. Minerał był wykorzystywany przez lud Caral, prekolumbijskie społeczeństwo uznawane za najstarszą amerykańską cywilizację sprzed 5 tysięcy lat. Członkowie tej cywilizacji handlowali sodalitem wydobywanym w Altiplano, rozległym płaskowyżu w Andach. Sodality kojarzone są z mądrością i koncentracją. Są kamieniami wprowadzającymi w umyśle spokój i porządek. Wzmacniają potrzebną nam energię, pomagają racjonalnie myśleć, poprawiają intuicję i komunikację. Dzięki nim możemy się prawdziwie odprężyć i uwolnić od negatywnych myśli. Pogłębiają medytację. 

 

HEMATYT - jego charakterystyczny, lustrzany wygląd sprawia, że nie sposób go pomylić z innym kamieniem. Sproszkowany hematyt jest czerwony, dlatego był powszechnie wykorzystywany do tworzenia jednego z pierwszych barwników - ochry, której pierwszy raz użyto ponad 150 tys. lat temu do tworzenia malowideł naskalnych przez prehistorycznych ludzi. Hematyt jest używany w magii od ponad 3000 lat. W starożytnej Babilonii nosili go wojownicy, aby zdobyć siłę do pokonania wrogów i wierzono, że pomaga im zdobywać miasta, a Egipcjanie ozdabiali nim grobowce faraonów. Uważa się, że hematyt jest kamieniem uzdrawiającym i uziemiającym, wzmacniającym organizm i zmniejszającym stres. Jest kamieniem odwagi i mocy, ułatwiającym życie i odnalezienie spokoju ducha.

 

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Parametry:
Autor:
Produkt firmowy
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: