• Prosta bransoletka makramowa z jaspisem sosnowym i agatami mszystymi

35.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Prosta bransoletka wykonana z wytrzymałego, nylonowego sznurka z jaspisem sosnowym (w środku), agatami mszystymi (po bokach) i splotem makramowym. Między kamieniami zostały umieszczone złote przekładki z platerowanego hematytu. Bransoletka posiada szeroką regulację, dzięki czemu będzie dobrze przylegać do nadgarstka zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej.

 

JASPIS to niepowtarzalny kamień o wielu wariantach i wzorach. Jednym z nich jest jaspis sosnowy, charakterystyczny ze względu na swój pistacjowy kolor i czarne plamki. Wśród starożytnych ludów brytyjskich i wschodnioeuropejskich jaspisy stanowiły ważny element rytuałów ochronnych. Nazywany matką wszystkich minerałów był najcenniejszym kamieniem starożytności. Miał duże znaczenie w chrześcijaństwie, robiono z niego amulety przynoszące szczęście, pieczęcie i rzeźby. Tradycyjnie jest uważany za kamień energii, witalności i dobrego samopoczucia. Jaspis jest najwyższym opiekunem, zapewniającym rozproszenie stresu i osiągnięcie spokoju duszy.


AGAT to minerał wielu barw i odmian takich jak agat mszysty czy agat botswana. Agat mszysty to kamień półszlachetny i tak jak inne agaty jest on odmianą chalcedonu, jednak tym, co odróżnia go od innych agatów są inkluzje zielonych minerałów tworzące włókna przypominające mech. Mimo swojej nazwy agat mszysty nie zawiera tej materii organicznej i zwykle jest on fragmentem zwietrzałych skał wulkanicznych. Od wieków jest on kojarzony z rodzącymi się przyjaźniami, wierzy się także, że sprzyja poczuciu więzi. Europejscy rolnicy wieszali agat mszysty na gałęziach swoich drzew i rogach bydła, wierząc, że ten talizman przynoszący szczęście przyniesie obfite plony. Według innych wierzeń oczyszcza on nas ze wszystkich toksyn i dodaje cierpliwości, a według starożytnych kultur leczy serca. Podobnie jak długi spacer w chłodnym lesie w duszny letni dzień, agat mszysty jest zawsze gotowy, aby uleczyć serce i przywrócić równowagę. Agat mszysty przywraca nas na łono natury, bez względu na to, jak daleko od niej się znajdujemy.

 

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Autor Produkt firmowy