• Prosta bransoletka makramowa z awenturynem i akwamarynami

45.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Prosta bransoletka wykonana z wytrzymałego, nylonowego sznurka z awenturynem (w środku), żółto-zielonymi akwamarynami (po bokach) i splotem makramowym. Bransoletka posiada szeroką regulację, dzięki czemu będzie dobrze przylegać do nadgarstka zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej.

 

AWENTURYN najczęściej występuje w kolorze zielonym, ale zdarzają się awenturyny pomarańczowe, brązowe, a nawet niebieskie. Często zawierają wtrącenia zawierające chrom, które nadają im srebrno-zielony lub niebieski połysk, co daje niepowtarzalne efekty świetlne. Do XIX wieku nazywano go często kamieniem Amazonek. Sądzono bowiem, że brazylijskie złoża awenturynu dostarczały ponoć klejnotów mistycznym wojowniczkom amazońskiej dziczy. W starożytności uważano, że kamień ten może odmienić ludzkie życie, obecnie - nazywany jest kamieniem możliwości. Jest symbolem cierpliwości, spokoju i wewnętrznej równowagi. Budzi zdolności przywódcze i pewność siebie, mobilizuje i przynosi powodzenie, szczególnie w interesach.

 

AKWAMARYN to niezwykle czysty kamień, kojarzony z morską wodą. W starożytności oddawano akwamarynom hołd, jakoby były klejnotami ze skarbca syren. Według dawnych wierzeń miały one zapewniać bezpieczne przepłynięcie przez wzburzone morze, były symbolem szczęścia i wiecznej młodości. W średniowieczu miały sprawiać, że rycerze będą niepokonani, a możni unikną zatrucia. Akwamaryn był również kamieniem wyroczni i wygranych bitew. Dodaje odwagi ludziom nieśmiałym, pomaga ludziom przytłoczonym myślami. Wspiera nasz intelekt i zachęca do bycia lepszym człowiekiem.

 

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Autor Produkt firmowy