• Naszyjnik na lince z ametystami i 7 innymi rodzajami kamieni naturalnych ze stali chirurgicznej i srebra

Podobne produkty
125.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Naszyjnik został wykonany na wytrzymałej, stalowej lince jubilerskiej z kamieni naturalnych i koralików ze stali chirurgicznej. Elementy zapięcia wykonane są ze stali chirurgicznej i niewielkiej ilości srebra.

 

Długość naszyjnika wraz z 1 cm przedłużką: ok. 41 cm

 

AMETYST - odkryto go aż około 25 tysięcy lat temu i do dnia dzisiejszego zachwyca. Był on symbolem czystości, szczególnie popularnym w Średniowieczu źródłem legend i powiązań z Chrystusem i świętymi. Ze względu na kolor był również ceniony przez władców i później przez szlachtę. Stał się symbolem czystej i prawdziwej miłości, radzenia sobie z niespokojnymi emocjami i miał uwalniać od codziennego zmęczenia. Ametyst wspiera ludzi w rozwiązywaniu konfliktów, wzmacnia przyjaźń i miłość oraz dodaje cierpliwości w trudnych chwilach.

TOPAZ to szlachetny kamień, posiadający niewiarygodną moc. Mający kolor delikatnych, czystych, morskich fal potrafi uduchowić i rozwinąć wewnętrzną stronę ludzkiej natury. Jest symbolem wielkiej siły i mocy, chwały i duchowości. W Afryce używano go w rytuałach współpracy z przodkami. Chętnie noszono go blisko serca, aby jego moc nie osłabła. Obdarza inteligencją, wzmacnia wiedzę, rozwija potencjał.

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY to blask, który otacza księżyc zaklęty w kamieniu. Wydobywany od tysięcy lat, kojarzony z największymi lunarnymi bóstwami, zdobił centra talizmanów. Uważano, że ich moc zależy od fazy księżyca i od patronatu boskich opiekunów. Święty klejnot cieszył się popularnością przez wszystkie epoki i wiele kultur, od starożytności po secesję, od Bliskiego Wschodu po Anglię. Jest traktowany jako minerał nowych początków oraz klejnot intuicji. Wspiera nas w naszym wewnętrznym rozwoju, wzmacnia emocjonalnie, otwiera na podświadomość To kamień wewnętrznego wzrostu i siły.

KAMIEŃ SŁONECZNY to skaleń awenturynowy, który jest bardzo rzadkim i cennym skaleniem. Na jego powierzchni możemy zauważyć piękne refleksy świetlne. Przybiera kolor jasnej czerwieni, chłodnego brązu, a najczęściej - pudrowego różu. Między innymi dzięki jego łagodnemu zabarwieniu jest uznawany za pozytywny kamień, ucieleśnienie harmonii między jasną i ciemną stroną ludzkiej duszy. Jest kamieniem samoakceptacji, pomaga uwierzyć w siebie i swoje możliwości, wspiera w przezwyciężaniu braku odwagi. Wprowadza do naszego życia inspirującą równowagę  i egzystencjalny spokój.

KRYSZTAŁ GÓRSKI Z RUTYLEM to okazy przezroczystego lub białego kwarcu z naturalnymi włóknistymi inkluzjami rutylu w środku w kolorze czerwonym, żółtym lub brązowym. Minerał rutyl, często nazywany Włosami Wenus, daje każdemu egzemplarzowi kwarcu niespotykany i oryginalny wygląd. Jest uważane, że kryształ górski z rutylem umożliwia realizację planów, zwiększając naszą determinację, koncentrację i wiarę w swoje możliwości. Wzmacnia w nas optymizm, ale też obiektywizm i samoświadomość.

KRYSZTAŁ GÓRSKI Z CZARNYM TURMALINEM to okaz przezroczystego lub białego kwarcu z naturalnymi wrostkami czarnego turmalinu. Dawniej sądzono, że kryształ górski ma zdolności uzdrawiania ciała i duszy. Obecnie wierzy się, że umożliwia nam transformację, indywidualny rozwój i życie w zgodzie z innymi ludźmi i naturą. Z kolei czarna odmiana turmalinu symbolizuje potęgę. Czarny turmalin motywuje do ciągłego mentalnego rozwoju, poznawania życia i własnego wnętrza. Kryształ górski z czarnym turmalinem jest więc kamieniem pozytywnych zmian i wewnętrznego wzrostu.

IOLIT to fioletowo-szary minerał, który szybko podbija serca wielbicielom kamieni szlachetnych. Mimo oficjalnego odkrycia w XIX wieku, znane jest to, że był ceniony przez wiele starożytnych kultur. Iolit jest czasem nazywany kompasem Wikingów. Dzięki temu, że jest on polaryzatorem światła, soczewka iolitowa umożliwiała Wikingom określanie pozycji słońca nawet w pochmurne dni, mogli więc oni żeglować dłużej i dalej. Szybko stał się znany jako kamień jasnego widzenia, miał pomagać odnaleźć drogę do domu oraz posiadał zdolność otwierania duchowych ścieżek między żywymi a światem zmarłych. Iolit wzmacnia w nas motywację i determinację, pomaga zaprowadzić w życiu porządek i równowagę.

FLUORYT powstał 150-200 milionów lat temu, kiedy gorąca woda zawierająca fluor i inne minerały została przepchnięta przez szczeliny w ziemi, gdzie wchodziła w interakcję z bogatym w wapń podłożem skalnym. Kryształy tworzyły się wzdłuż pęknięć i innych otwartych przestrzeni w skale. Czysty fluoryt jest przezroczysty, jednak dzięki naturalnym domieszkom niektórych pierwiastków może przybrać dowolny kolor. Chociaż został nazwany fluorytem dopiero w XVIII wieku, mamy dowody, że był znany i wykorzystywany od starożytności. W wielu cywilizacjach był uważany za skrystalizowane światło, według starożytnych mieszkańców Chin chronił przed złymi duchami. Niektóre przedmioty wykonane z fluorytu znaleziono w ruinach Pompejów. Fluoryt jest dobrym minerałem do medytacji, jest to pozytywny i kojący kamień. Ma wspierać procesy myślowe, sprzyjać nauce i logicznemu myśleniu.

 

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Autor Produkt firmowy