• Naszyjnik PREMIUM z zawieszką z labradorytu, turmalinami, szafirami i 4 innymi rodzajami kamieni naturalnych

165.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Naszyjnik z zawieszką z labradorytu, turmalinami, szafirami, apatytami, obsydianami srebrnymi, iolitami i sodalitami. Naszyjnik został wykonany na wytrzymałej, stalowej lince jubilerskiej z kamieni naturalnych i koralików ze stali chirurgicznej. Elementy zapięcia wykonane są ze stali chirurgicznej i niewielkiej ilości srebra.

 

Długość naszyjnika wraz z 3 cm przedłużką: ok. 39 cm

 

LABRADORYT jest uważany za jeden z najpiękniejszych minerałów na Ziemi. Nazywany jest Świątynią Gwiazd przez jego przepiękny, tęczowy połysk mieniący się niczym zamknięte w środku kamienia światło. Według legend w skałach kanadyjskiego wybrzeża uwięziono zorzę polarną. Dopiero gdy dzielny wojownik uderzył w skały swą włócznią, część zorzy została uwolniona. Skały, które nie zostały trafione, miały skrywać w sobie piękno zorzy, co według legendy jest przyczyną kolorów labradorytów. Ta gra świateł nazywana jest labradorescencją. Hipnotyzujący blask labradorytu od zawsze kojarzony był z artystycznością i transformacją. Kamień ten ma nas prowadzić przez życie, pozwala dostrzec nowe możliwości i wzmaga w nas kreatywność.

 

TURMALIN jest kamieniem o pięknym i wyjątkowym znaczeniu. W Starożytności w Indiach wierzono w moc turmalinu jako narzędzia mającego ułatwić odkrywanie tego, co dobre i ukazywanie przyczyn kłopotów. Wierzono w moc oświecenia, cudowność spoglądania we własną duszę i rozpraszania lęków. Kamień ten oczyszcza umysł, zwiększa samodyscyplinę, mobilizuje i aktywizuje do działania. Dobrze porządkuje myśli oraz pozytywnie wpływa na racjonalność i bystrość. Różowy kolor klejnotu symbolizuje humanitaryzm oraz promuje łagodność, empatię, cnotę i bezwarunkową miłość, natomiast czarna odmiana symbolizuje potęgę. Czarny turmalin motywuje do ciągłego mentalnego rozwoju, poznawania życia i własnego wnętrza.

 

SZAFIR to kamień szlachetny o niezwykłej głębi. W średniowieczu noszono szafiry jako symbol niebios. Później wielu entuzjastów tych kamieni okrzyknęło je minerałami mądrości, wiary i czystości. Kojarzone z czystością mają zbliżać nas do aniołów poprzez zwiększenie świadomości duchowej. Pomaga pozostać na odpowiedniej życiowej ścieżce, choć jednocześnie sprzyjają wewnętrznemu rozwojowi i dokonywaniu zmian na lepsze i czerpaniu radości z życia.

 

APATYT to naturalnie występujący kamień szlachetny, w dużej mierze nieznany ogółowi społeczeństwa, ale niezwykle ceniony przez kolekcjonerów. Żółty apatyt jest najpowszechniejszym kolorem, jednak ten kamień najbardziej ceniony jest w jaskrawych odcieniach błękitu. Apatyt to minerał, który pomaga w przekształcaniu marzeń w rzeczywistość oraz realizacji zamierzonych celów. Ułatwia komunikację, balansuje, często też dodaje odwagi. Niebieskie kamienie sprzyjają duchowemu rozwojowi i korzystaniu z inspiracji.

 

OBSYDIAN SREBRNY tak jak inne odmiany tej skały wulkanicznej, jest cenionym od wieków kamieniem o ciemnoszarej barwie i metalicznym połysku. Jest to rzadki rodzaj obsydianu, występujący głównie w Meksyku. Zwiększa działanie osobistej medytacji, jest kamieniem pomagającym uzyskanie lepszego wglądu w siebie, w swoje potrzeby i ukryte pragnienia. Dodaje nam również wiele odwagi i wytrwałości.

 

IOLIT to fioletowo-szary minerał, który szybko podbija serca wielbicielom kamieni szlachetnych. Mimo oficjalnego odkrycia w XIX wieku, znane jest to, że był ceniony przez wiele starożytnych kultur. Iolit jest czasem nazywany kompasem Wikingów. Dzięki temu, że jest on polaryzatorem światła, soczewka iolitowa umożliwiała Wikingom określanie pozycji słońca nawet w pochmurne dni, mogli więc oni żeglować dłużej i dalej. Szybko stał się znany jako kamień jasnego widzenia, miał pomagać odnaleźć drogę do domu oraz posiadał zdolność otwierania duchowych ścieżek między żywymi a światem zmarłych. Iolit wzmacnia w nas motywację i determinację, pomaga zaprowadzić w życiu porządek i równowagę.

 

SODALIT to kamień rzadki, nieznany, wyjątkowy. Mimo że oficjalnie sodalit został odkryty w XIX wieku, istnieją niepodważalne archeologiczne dowody na to, że sodalit był wysoko ceniony w starożytnej Ameryce Południowej. Minerał był wykorzystywany przez lud Caral, prekolumbijskie społeczeństwo uznawane za najstarszą amerykańską cywilizację sprzed 5 tysięcy lat. Członkowie tej cywilizacji handlowali sodalitem wydobywanym w Altiplano, rozległym płaskowyżu w Andach. Sodality kojarzone są z mądrością i koncentracją. Są kamieniami wprowadzającymi w umyśle spokój i porządek. Wzmacniają potrzebną nam energię, pomagają racjonalnie myśleć, poprawiają intuicję i komunikację. Dzięki nim możemy się prawdziwie odprężyć i uwolnić od negatywnych myśli. Pogłębiają medytację.

 

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

 

 

Autor Produkt firmowy