• Leśna kolia UNIKAT z agatem mszystym oraz niebieskimi i zielonymi azurytami

220.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Unikatowa makramowa kolia z pięknym okazem agatu mszystego oraz niebieskimi i zielonymi azurytami, ręcznie robiona techniką mikro makramy, polegającą na wiązaniu rękoma węzełków i tworzeniu z nich wzorów i kształtów. Wiązana z tyłu. Posiada możliwość dopasowania długości do własnych potrzeb.

 

Całkowita długość: ok. 67 cm

Szerokość w najszerszym punkcie: ok. 13 cm

 

AGAT to minerał wielu barw i odmian takich jak agat mszysty czy agat botswana. Agat mszysty to kamień półszlachetny i tak jak inne agaty jest on odmianą chalcedonu, jednak tym, co odróżnia go od innych agatów są inkluzje zielonych minerałów tworzące włókna przypominające mech. Mimo swojej nazwy agat mszysty nie zawiera tej materii organicznej i zwykle jest on fragmentem zwietrzałych skał wulkanicznych. Od wieków jest on kojarzony z rodzącymi się przyjaźniami, wierzy się także, że sprzyja poczuciu więzi. Europejscy rolnicy wieszali agat mszysty na gałęziach swoich drzew i rogach bydła, wierząc, że ten talizman przynoszący szczęście przyniesie obfite plony. Według innych wierzeń oczyszcza on nas ze wszystkich toksyn i dodaje cierpliwości, a według starożytnych kultur leczy serca. Podobnie jak długi spacer w chłodnym lesie w duszny letni dzień, agat mszysty jest zawsze gotowy, aby uleczyć serce i przywrócić równowagę. Agat mszysty przywraca nas na łono natury, bez względu na to, jak daleko od niej się znajdujemy.

 

AZURYT to cenny i ceniony od zarania dziejów kamień, który w czystej postaci jest niebieski, jednak przez to, że współwystępuje z zielonym malachitem często można zaobserwować połączenie się tych dwóch barw. Już 10 tysięcy lat p.n.e. był znany prekolumbijskim Indianom Ameryki Środkowej, a na Dalekim Wschodzie był stosowany w chińskich malowidłach ściennych. Starożytni Egipcjanie wydobywali go na półwyspie Synaj i przetapiali, aby uzyskać pokłady właśnie tego metalu. Azuryt jest często nazywany kamieniem niebios. Wierzy się, że jest szczególnie pomocny ludziom sukcesu, polepsza pamięć i wzmaga intuicję przy podejmowaniu przełomowych decyzji. Azuryt wedle tradycji powinien być noszony przez ludzi uczciwych, o czystym sercu i dobrych intencjach.

 

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Autor Produkt firmowy