• Dwukolorowa bransoletka makramowa z krzemieniem pasiastym i czarnymi agatami

140.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Dwukolorowa bransoletka makramowa z krzemieniem pasiastym i czarnymi agatami, ręcznia robiona techniką mikro makramy, polegającą na wiązaniu rękoma węzełków i tworzeniu z nich wzorów i kształtów. Posiada możliwość regulacji, od 15 do 31 cm obwodu, co pozytywnie wpływa na komfort ubierania i umożliwia dopasowanie do większości nadgarstków. Wykonana według tutorialu Afeng-Often Afeng.


Długość: regulacja między 15 a 31 cm.


KRZEMIEŃ PASIASTY to ozdobna, najatrakcyjniejsza odmiana krzemienia. Krzemień pasiasty jest unikalną i rzadką kompozycją chalcedonu i opalu i występuje głównie w jednym miejscu na Ziemi - w Polsce, w Górach Świętokrzyskich. Jego charakterystyczne, jasne i ciemne smugi sprawiają, że kamień ten wygląda niczym dzieło sztuki. Jego piękno dostrzegły społeczności zamieszkujące nasze tereny już kilka tysięcy lat temu. Wydobywanie krzemienia już przez ludzi neolitu wiązało się ze specjalnym obrzędem kultu i pełniło magiczną rolę. Starożytni nie rozstawali się z tymi kamieniami nawet po śmierci, gdyż były dla nich najważniejszymi talizmanami. Według wierzeń krzemień pasiasty rozprasza negatywną energię i chroni swojego właściciela. Był i jest używany jako talizman przynoszący siłę intelektualną, psychiczną, racjonalną i fizyczną podczas konfrontacji, kłótni i sporów. Pomaga nam dostrzec nieznane, a jeśli chodzi o przyziemne sprawy - poprawnie zarządzać pieniędzmi.


AGAT to minerał wielu barw i odmian. Nazwa agatów pochodzi od Sycylijskiej rzeki, nazwanej przez Greków Achates. Już za panowania Juliusza Cezara wydobywano z niej pokaźne ilości tych minerałów. Wierzono, że agaty są bożą łaską i używano ich w lecznictwie. Spośród 150 odmian agatów, swoim znaczeniem wyróżnia się jeden. Mroczny i tajemniczy czarny agat to kamień, który fascynuje ludzi od czasu jego odkrycia. W starożytnej Mezopotamii, jak również w wielu innych późniejszych cywilizacjach, czarny agat symbolizował władzę. Ci, którzy go posiadali, byli bardzo szanowani i często również zamożni. Od czasów starożytnych czarny agat są postrzegane jako symbol siły, równowagi emocjonalnej i stabilności, dający swojemu właścicielowi moc, do pokonywania wszelkich trudności.

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Autor Produkt firmowy