• Bransoletka makramowa z jaspisami krajobrazowymi i amazonitem UNIKAT

170.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Unikatowa bransoletka makramowa z jaspisami krajobrazowymi i amazonitem, ręcznie robiona techniką mikro makramy, polegającą na wiązaniu rękoma węzełków i tworzeniu z nich wzorów i kształtów. Wiązana z tyłu. 

 

Całkowita długość: ok. 43 cm

Szerokość w najszerszym punkcie: ok. 8 cm

 

JASPIS to kamień o wielu wariantach, a każdy jego centymetr jest niepowtarzalny. Wśród starożytnych ludów brytyjskich i wschodnioeuropejskich jaspisy stanowiły ważny element rytuałów ochronnych. Nazywany matką wszystkich minerałów był najcenniejszym kamieniem starożytności. Jaspis krajobrazowy jest przepięknym, wzorzystym kamieniem o piaskowym kolorze z wieloma odcieniami brązu. Przypomina pustynny krajobraz, pełen kontrastów i drzewnych wzorów. Wierzy się, że dzięki niemu jesteśmy w stanie pokonać przeciwności i znaleźć ich dogodne rozwiązania. Niweluje presję, uczucie przygaszenia i wszelkiego rodzaju napięcia i niepokoje.


AMAZONIT to jeden z najstarszych i jednocześnie najrzadszych używanych kamieni ozdobnych. Amazonit był znajdowany w grobowcach faraonów, a starożytni Sumerowie i Babilończycy używali amazonitu do tworzenia pieczęci już 16 tys. lat temu. Biżuterię z tego błękitnego kamienia znaleziono w Jordanii i powstała ona w neolicie, czyli ponad 10 tys. lat temu. Długa historia amazonitu skutkowała pojawieniem się wielu wierzeń na temat tego minerału. Jest to kamień prawdy, komunikacji, napawający inspiracją, pasją i miłością. Pozwala zajrzeć w głąb siebie, uwolnić złe emocje oraz przywrócić nadzieję, wiarę i optymizm, gdy człowiek czuje się osamotniony. Amazonit ma ułatwiać podążanie ścieżką marzeń i pragnień.

 

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Autor Produkt firmowy