• 'Siegrun' - makramowa slave bracelet z kwarcem malinowym i kryształami górskimi UNIKAT

130.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Bransoletka makramowa typu slave bracelet (połączenie bransoletki z pierścionkiem), ręcznie robiona techniką mikro makramy, polegającą na wiązaniu rękoma węzełków i tworzeniu z nich wzorów i kształtów. Posiada szeroką możliwość regulacji, od 11 do 32 cm obwodu, co pozytywnie wpływa na komfort ubierania i umożliwia dopasowanie do każdego nadgarstka. Przypuszcza się, że „bransoletki niewolników” były inspirowane biżuterią noszoną przez zniewolone kobiety z Imperium Osmańskiego i stąd pochodzi ich nazwa. Inna teoria mówi, że nazwa pochodzi od faktu, że pierścionki są przykute do bransoletek i w ten sposób „zniewolone”. Jeśli chodzi o imię Siegrun to pochodzi od staronordyckiego „Sigrún”, składającego się z dwóch elementów „sigr” (zwycięstwo) oraz „rún” (tajemnica, tajemna wiedza bądź magia).


Długość (obwód): regulacja między 11 a 32 cm.

Długość między pierścionkiem, a obwodem: ok. 5 cm

Obwód pierścionka: ok. 5,5 cm

 

KWARC MALINOWY jest różowym kwarcem o pięknym, malinowym kolorycie, stąd jego nazwa. Kwarc ten równoważy wszystkie 7 czakr. Oczyszcza aurę, uspokaja umysł oraz usuwa blokady energetyczne. Wierzy się też, że przynosi właścicielowi spokój, promuje pozytywne nastawienie do życia oraz uczy nas kochać siebie. Jako silny kamień ochronny, pomaga chronić nas przed negatywnymi wpływami z otoczenia i złą energią. Jako rodzaj różowego kwarcu również wspomaga i promuje miłóść.

 

KRYSZTAŁ GÓRSKI jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym, z tego też powodu jest nazywany Królem Kryształów. Jego nieskazitelny połysk i przejrzystość sprawiały, że niejednokrotnie utożsamiano go z diamentem. Mimo że często występują one na Ziemi, niewiele z okazów nadaje się do oszlifowania. Dawniej sądzono, że minerał ten ma zdolności uzdrawiania ciała i duszy. Wykonywano z niego m.in. maleńkie flakoniki zdobione wizerunkami rajskich ptaków, lwów i kwiatów, które są do dzisiaj uważane za najcenniejsze zabytki sztuki islamskiej. Umożliwia nam transformację, indywidualny rozwój i życie w zgodzie z innymi ludźmi i naturą. 

 

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Autor Produkt firmowy