• Naszyjnik z zawieszką łezką z amazonitu, małymi amazonitami i 6 innymi rodzajami kamieni naturalnych

135.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Naszyjnik z zawieszką łezką z amazonitu, małymi amazonitami i 6 innymi rodzajami kamieni naturalnych. Naszyjnik został wykonany na wytrzymałej, stalowej lince jubilerskiej z kamieni naturalnych, szklanych koralików TOHO i koralików ze stali chirurgicznej. Elementy zapięcia wykonane są ze stali chirurgicznej i niewielkiej ilości srebra, a krawatka (do której przymocowana jest zawieszka) ze stopu metali. 


Długość naszyjnika: ok. 42 cm


AMAZONIT to jeden z najstarszych i jednocześnie najrzadszych używanych kamieni ozdobnych. Był znajdowany w grobowcach faraonów, a starożytni Sumerowie i Babilończycy używali amazonitu do tworzenia pieczęci już 16 tys. lat temu. Biżuterię z tego błękitnego kamienia znaleziono w Jordanii i powstała ona  w neolicie, czyli ponad 10 tys. lat temu. Jest to kamień prawdy, komunikacji, napawający inspiracją, pasją i miłością. Pozwala zajrzeć w głąb siebie, uwolnić złe emocje oraz przywrócić nadzieję, wiarę i optymizm, gdy człowiek czuje się osamotniony. 

TOPAZ to szlachetny kamień, posiadający niewiarygodną moc. Mający kolor delikatnych, czystych, morskich fal potrafi uduchowić i rozwinąć wewnętrzną stronę ludzkiej natury. Jest symbolem wielkiej siły i mocy, chwały i duchowości. W Afryce używano go w rytuałach współpracy z przodkami. Chętnie noszono go blisko serca, aby jego moc nie osłabła. Obdarza inteligencją, wzmacnia wiedzę, rozwija potencjał.

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY to blask, który otacza księżyc zaklęty w kamieniu. Wydobywany od tysięcy lat, kojarzony z największymi lunarnymi bóstwami, zdobił centra talizmanów. Uważano, że ich moc zależy od fazy księżyca i od patronatu boskich opiekunów. Święty klejnot cieszył się popularnością przez wszystkie epoki i wiele kultur, od starożytności po secesję, od Bliskiego Wschodu po Anglię. Jest traktowany jako minerał nowych początków oraz klejnot intuicji. Wspiera nas w naszym wewnętrznym rozwoju, wzmacnia emocjonalnie, otwiera na podświadomość To kamień wewnętrznego wzrostu i siły.

KRYSZTAŁ GÓRSKI Z RUTYLEM to okazy przezroczystego lub białego kwarcu z naturalnymi włóknistymi inkluzjami rutylu w środku w kolorze czerwonym, żółtym lub brązowym. Minerał rutyl, często nazywany Włosami Wenus, daje każdemu egzemplarzowi kwarcu niespotykany i oryginalny wygląd. Jest uważane, że kryształ górski z rutylem umożliwia realizację planów, zwiększając naszą determinację, koncentrację i wiarę w swoje możliwości. Wzmacnia w nas optymizm, ale też obiektywizm i samoświadomość.

AKWAMARYN to niezwykle czysty, niebieski niczym morska woda kryształ. Im czystszy błękit kamienia, tym większa jest jego wartość. Według dawnych wierzeń miały one zapewniać bezpieczne przepłynięcie przez wzburzone morze, były symbolem szczęścia i wiecznej młodości.  Akwamaryn był również kamieniem wyroczni i wygranych bitew. Dodaje odwagi ludziom nieśmiałym, pomaga ludziom przytłoczonym myślami. Wspiera nasz intelekt i zachęca do bycia lepszym człowiekiem.

PERŁY Z MUSZLI mają wielką wartość duchową. Zwiększają wrażliwość na piękno natury, wpływają na wyobraźnię, pobudzają zdolności adaptacyjne. Pozwalają łatwiej wyrazić miłość i wspierają w zdobywaniu wiedzy. Są to kamienie odprężające, relaksujące i kojące emocje.

CYTRYN  to kamień bardzo intensywnej energii, który przez wiele tysiącleci był rzadkim minerałem kojarzonym z przepychem i luksusem. Jego złoty kolor kojarzył się z płynnym złotem, bogactwem i odwagą. W starożytności wierzono, że kamienie cytrynowe łagodzą gniew i manifestują pragnienia Aby wykorzystać te moce, Egipcjanie używali cytrynów jako talizmanów, starożytni Grecy rzeźbili z nich obrazy, a rzymscy kapłani tworzyli z nich pierścienie. Niektórzy wierzą, że w cytrynie zamknięta jest moc słońca, która niesie właściwości samoleczenia, samodoskonalenia i walki. Ma on pomagać w realizacji zadań i celów i dodawać pewności siebie.

 

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Autor Produkt firmowy