• Naszyjnik makramowy z szlifowaną bryłką agatu botswana i granatami

Podobne produkty
95.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Unikatowy naszyjnik makramowy z bryłką agatu botswana i granatami, ręcznie robiony techniką mikro makramy, polegającą na wiązaniu rękoma węzełków i tworzeniu z nich wzorów i kształtów. Wiązany z tyłu. Posiada możliwość dopasowania długości do własnych potrzeb.

 

Całkowita długość: ok. 87 cm

Szerokość w najszerszym punkcie: ok. 5 cm

 

AGAT to minerał wielu barw i odmian takich jak agat mszysty czy agat botswana. Nazywany Kamieniem Przemian agat z Botswany to oszałamiający minerał o niezliczonych potężnych właściwościach. Najbardziej królewski z agatów, pochodzący z kolebki afrykańskich plemion, słynie ze swojej historii, rzadkości i piękna. Aktywność wulkaniczna odpowiedzialna za te fascynujące kamienie sięga prawie 200 milionów lat temu. Gdy fale lawy powoli przelewały się przez miliony lat, tworząc warstwy kwarcu i krzemionki, pod wpływem ciśnienia, ciężaru i ogromnego ciepła tworzyły się warstwy, unikalne pasma kolorów i formacje wzorów. Tradycyjnie uważa się, że agat botswański odstrasza pająki, zwiększa pozytywne nastawienie i budzi pragnienie przygody. Przez wieki agaty z Botswany miały ogromne znaczenie ceremonialne i duchowe dla afrykańskich przodków. Były używane w starożytności jako talizmany chroniące posiadacza przed burzami, gaszące pragnienie i przynoszące szczęście – wszystkie ważne rzeczy do przetrwania w strefie podzwrotnikowej, w samym sercu południowej Afryki. 

 

GRANAT wykorzystywany jest od epoki brązu i był bardzo popularny w Rzymie w późnym antyku. Egipcjanie i Grecy uważali, że kamień ten chroni od zła i ma działanie antytoksyczne. Wierzono, że reprezentuje on słońce, źródła światła i widoczności oraz poświęcenie. Granat wzmacnia wytrzymałość, wigor i siłę, ale też oddziałuje na przyjaźń, wierność i samorozwój. Pomaga znaleźć swój nieznany wcześniej potencjał, pomaga ukierunkować działanie i lepiej uzewnętrznić swoje emocje.

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.


Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Autor Produkt firmowy