Darmowa dostawa na terenie Polski dla zamówień powyżej 300 zł.

Bransoletka na lince z naturalną perłą i 5 innymi rodzajami kamieni naturalnych

Dostępność: W magazynie
65.00
szt.
Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 48 godzin
Cena przesyłki:
15
  • Odbiór osobisty 0
  • Kurier InPost 15
  • Paczkomaty InPost 15

Bransoletka na lince z naturalną perłą i 5 innymi rodzajami kamieni naturalnych z pozłacanej stali chirurgicznej i pozłacanego srebra.


Długość wraz z 2 cm przedłużką: ok. 18 cm


PERŁA jest materiałem wielce pożądanym i inspirującym od tysięcy lat. Perły są jednymi z najwcześniej znalezionych kamieni szlachetnych, po raz pierwszy przez ludy prehistoryczne, najprawdopodobniej wzdłuż wybrzeża Indii. Były używane głównie do tworzenia ozdób. Były szczególnie  znane i cenione w Starożytnej Mezopotamii, gdzie biżuterię perłową wymieniano na ceramikę i broń. Były one przedmiotem handlu, legend i ważnym elementem wielu kultur. Perły są klejnotami wewnętrznej mądrości, symbolizują czystość, równowagę, boską kobiecą energię i racjonalizm natury. Perły mają ogromną uzdrawiającą, kojarzone z wodą pomagają znaleźć równowagę, harmonizują człowieka ze światem przyrody. i ułatwiają przepływ myśli. 


KRYSZTAŁ GÓRSKI Z RUTYLEM to przezroczysty lub szary kwarc z włóknistymi inkluzjami rutylu w środku w kolorze czerwonym, żółty lub brązowym. Minerał rutyl, często nazywany Włosami Wenus daje każdemu egzemplarzowi kryształu niespotykany i oryginalny wygląd. Uważa się, że kryształ górski z rutylem, inaczej zwany kwarcem z rutylem, umożliwia realizację planów, zwiększając naszą determinację, koncentrację i wiarę w swoje możliwości. Wzmacnia w nas optymizm, ale też obiektywizm i samoświadomość.  Pozwala uwierzyć w siebie, napawa nas pozytywną energią, ale jednocześnie pozwala trzeźwo patrzeć na świat dookoła nas.


AMAZONIT to jeden z najstarszych i jednocześnie najrzadszych używanych kamieni ozdobnych. Był znajdowany w grobowcach faraonów, a starożytni Sumerowie i Babilończycy używali amazonitu do tworzenia pieczęci już 16 tys. lat temu. Biżuterię z tego błękitnego kamienia znaleziono w Jordanii i powstała ona  w neolicie, czyli ponad 10 tys. lat temu. Jest to kamień prawdy, komunikacji, napawający inspiracją, pasją i miłością. Pozwala zajrzeć w głąb siebie, uwolnić złe emocje oraz przywrócić nadzieję, wiarę i optymizm, gdy człowiek czuje się osamotniony. 


APATYT to naturalnie występujący kamień szlachetny, w dużej mierze nieznany ogółowi społeczeństwa, ale niezwykle ceniony przez kolekcjonerów. Żółty apatyt jest najpowszechniejszym kolorem, jednak ten kamień najbardziej ceniony jest w jaskrawych odcieniach błękitu. Apatyt to minerał, który pomaga w przekształcaniu marzeń w rzeczywistość oraz realizacji zamierzonych celów. Ułatwia komunikację, balansuje, często też dodaje odwagi. Niebieskie kamienie sprzyjają duchowemu rozwojowi i korzystaniu z inspiracji.

 

TURMALIN jest kamieniem o pięknym i wyjątkowym znaczeniu. W Starożytności w Indiach wierzono w moc turmalinu jako narzędzia mającego ułatwić odkrywanie tego, co dobre i ukazywanie przyczyn kłopotów. Wierzono w moc oświecenia, cudowność spoglądania we własną duszę i rozpraszania lęków. Kamień ten oczyszcza umysł, zwiększa samodyscyplinę, mobilizuje i aktywizuje do działania. Dobrze porządkuje myśli oraz pozytywnie wpływa na racjonalność i bystrość. Różowy kolor klejnotu symbolizuje humanitaryzm oraz promuje łagodność, empatię, cnotę i bezwarunkową miłość, natomiast czarna odmiana symbolizuje potęgę. Czarny turmalin motywuje do ciągłego mentalnego rozwoju, poznawania życia i własnego wnętrza.


AGAT to minerał wielu barw i odmian takich jak agat mszysty czy agat botswana. Nazwa agatów pochodzi od Sycylijskiej rzeki, nazwanej przez Greków Achates. Już za panowania Juliusza Cezara wydobywano z niej pokaźne ilości tych minerałów. Wierzono, że agaty są bożą łaską, używano ich w lecznictwie oraz miały one przekształcać złą energię w pozytywną. W źródłach z XIX wieku możemy przeczytać, że agaty chronią przed piorunami, czarami i opętaniem przez demony, a także zapobiegają otruciu i pijaństwu. Białe agaty poleca się ciężarnym, aby chroniły zarówno je, jak i dziecko. Niektóre odmiany mają przyciągać fortunę, działać zbawiennie na płynność myśli i koncentrację, być wsparciem dla medytacji.

 

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Parametry:
Autor:
Produkt firmowy
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: