• Wełniana gruba opaska 100% Alpaka

125.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Ręcznie dziergana w Bieszczadach naturalna opaska, charakteryzująca się znaczną grubością i ciepłem.

Opaska zrobiona została w 100% z miękkiej, naturalnej i niebarwionej wełny młodych alpak peruwiańskich, wyselekcjonowanej z najcenniejszych części ich runa. Ten rodzaj włóczki jest przędzony ręcznie przez rdzenne Peruwianki z regionu Puno, położonego powyżej 3000 m n.p.m. Jest to projekt społeczny umożliwiający kobietom sprzedaż swoich wyrobów na rynki zagraniczne na uczciwych zasadach „fair trade”. Certyfikat FAIR TRADE, gwarantuje, że te kobiety zostały należycie wynagrodzone, na poziomie zapewniającym im i ich rodzinom godne życie. Jednym z celów ruchu FAIR TRADE jest wyeliminowanie ubóstwa z krajów globalnego południa poprzez wspieranie drobnych producentów. Włóczka nie posiada dodatków nylonu ani innych ropopochodnych włókien.

Ubrań z wełny owczej, alpaczej czy innych włókien pochodzenia zwierzęcego, w przypadku, gdy nie są przesadnie zabrudzone, nie trzeba prać, a wystarczy jedynie dobrze wywietrzyć. Dzieje się tak, gdyż włókna wełny mają strukturę łuskowatą, co znacznie utrudnia jej zabrudzenie. Wełna również nie absorbuje zapachów.

Zalecamy wietrzyć w wilgotne dni. Wełna zaabsorbuje wilgoć, a następnie ją wydali, co nada ubraniu świeżości. W razie konieczności prać tylko ręcznie w temperaturze 25-30 stopni (pełna instrukcja prania niżej)


Wymiary:

Długość: ok. 24 cm

Szerokość: ok. 10 cm

 

Instrukcja prania:

1. Przygotuj dwie miski z wodą minimum 10 litrów o temperaturze 25-30 stopni. Do jednej dodaj odrobinę płynu przeznaczonego do wełny (wełna nie lubi detergentów, nie używaj płynu do płukania.)

2. Włóż ubranie do miski z płynem do wełny i przez około 2 minuty delikatnie masuj ubranie, nie rozciągając i trąc go.

3. Przełóż delikatnie ubranie do drugiej miski z samą wodą i powtórz czynność.

4. Wyciągnij i wyduś delikatnie z opaski pierwszą wodę. Następnie połóż na wcześniej przygotowany miękki, chłonny ręcznik i otul nim ubranie, przyklep i pozostaw na kwadrans.

5. Rozłóż na suszarce poziomo suchy ręcznik.

6. Rozłóż już wstępnie osuszone ubranie na ręcznik i nadaj mu pożądany kształt. Po kilku godzinach obróć opaskę, aby suszyła się równomiernie z dwóch stron. Suszenie może trochę zająć.

7. Nie susz bezpośrednio przy lub na grzejnikach. Jak opaska wyschnie, ułóż ją na półce, unikaj wieszania.

 

Więcej informacji o ubraniach z wełny i kolekcji Alpaca Haven od trapasz.pl znajdziesz tutaj.

Autor Produkt firmowy