• Kolczyki z fluorytami w kształcie grotów ze stali chirurgicznej

Podobne produkty
65.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 15
Paczkomaty InPost 15
Dostępność W magazynie

Zamówienie mailowe: cttrapasz@gmail.com

Dwukolorowe kolczyki z fluorytami w kształcie grotów ze stali chirurgicznej. Jeden grot jest w odcieniu zieleni, drugi - w odcieniu fioletu

 

Długość kolczyków: ok. 5 cm

 

FLUORYT powstał 150-200 milionów lat temu, kiedy gorąca woda zawierająca fluor i inne minerały została przepchnięta przez szczeliny w ziemi, gdzie wchodziła w interakcję z bogatym w wapń podłożem skalnym. Kryształy tworzyły się wzdłuż pęknięć i innych otwartych przestrzeni w skale. Czysty fluoryt jest przezroczysty, jednak dzięki naturalnym domieszkom niektórych pierwiastków może przybrać dowolny kolor. Chociaż został nazwany fluorytem dopiero w XVIII wieku, mamy dowody, że był znany i wykorzystywany od starożytności. W wielu cywilizacjach był uważany za skrystalizowane światło, według starożytnych mieszkańców Chin chronił przed złymi duchami. Niektóre przedmioty wykonane z fluorytu znaleziono w ruinach Pompejów. Fluoryt jest dobrym minerałem do medytacji, jest to pozytywny i kojący kamień. Ma wspierać procesy myślowe, sprzyjać nauce i logicznemu myśleniu.

 

Cena dotyczy pary kolczyków. Jako, że jest to produkt handmade, jeden kolczyk może nieznacznie różnić się od drugiego długością. Kamienie naturalne mogą się od siebie nieznacznie różnić kolorem i wzorem oraz mogą występować w nich niewielkie, naturalne ubytki i nierówności.

 

Biżuteria przyjdzie do Ciebie w materiałowym, ręcznie szytym satynowym woreczku wraz z papierową wersją opisu oraz instrukcją jak dbać o daną rzecz.

 

Więcej informacji o kolekcji biżuterii Hidden In The Earth i procesie jej powstawania znajdziesz na Instagramie: @hiddenintheearth

Autor Produkt firmowy